ترش‌تره

این غذای بسیار لذیذ معمولا با برنج خورده می‌شود. اگر اولین بار با آن روبه‌رو شوید پیش خود خواهید گفت این که شبیه آش است. اما این طور نیست این در واقع خورشتی است که با برنج خورده می‌شود. البته اگر دوست داشتید می‌توانید آن را با نان مصرف کنید. این غذا هم مثل باقالاقاطق و میرزاقاسمی سیر دارد. البته باید بدانید که کمی ترش است چون به آن آبغوره، آب‌نارنج یا آب‌لیمو اضافه می‌کنند.

یادتان باشد که ترش‌تره کمی ترش است چون به آن آبغوره اضافه می‌کنند

مواد تشکیل دهنده غذا

ترش‌تره با سبزیجات محلی تهیه‌ می‌شود ولی مهمترین سبزی آن اسفناج است یعنی اگر هیچ‌کدام از سبزیهای محلی رشت را در اختیار نداشتید فقط با اسفناج هم‌ می‌توانید آن را تهیه کنید. 

ویژگی ‌های ظاهری

غذای سبزرنگی که ظاهرش شما را به یاد آش می‌اندازد ولی طعمش بسیار متفاوت است. من که فکر میکنم از لذیذ‌ترین غذاهای گیلان است.

بوی سیر در این غذا، طعم بسیار مطبوعی را ایجاد می‌کند.

طرز تهیه غذا

مواد و مقادیر مورد نیاز

اسفناج خورد شده

سه لیوان

برنج 

دو قاشق غذاخوری

روغن

یک فنجان

نمک و فلفل

به مقدار لازم

آبغوره،‌ آب‌لیمو یا نارنج

به مقدار لازم

تخم مرغ

یک یا دو عدد

مراحل پخت غذا
ابتدا اسفناج را همراه برنج و آب‌غوره و نمک و فلفل همراه با دو لیوان آب بگذارید تا بپزد.  درون یک ماهی‌تابه سیر خوردشده را تفت دهید.

بعد از این که مخلوط اسفناج و برنج خوب پخته شد و آب آن کشیده شد و هیچ اثری از دانه‌های برنج دیده نشد آن را به سیر تفت‌شده اضافه کنید. 

حالا باید این مخلوط را درون روغن حسابی تفت بدهید درست همانطور که برای میرزاقاسمی بادمجان له شده و کبابی را تفت داده‌اید. وقتی که کاملا به روغن افتاد وقت آن است که یک تخم مرغ در آن بشکنید و با برنج نوش‌جان کنید

دستور غذایی مراحل مختلف این غذا را می‌توانید در پی‌دی‌افی که در زیر آمده است ببینید

  1.